Whatsapp Hattımız
 • AdresKüçükbakkalköy Mah. Küçüksetli Sk. No:5-9 Denge Panorama Kat:10 D:42 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon Numarası0(216) 469 98 47
 • Mobil Numarası+90 507 116 40 49
 • E-Posta Adresi info@dachukuk.com

Aile Hukuku

Faaliyetler

 • Aile Hukuku
 • Aile hukuku, bireylerin aile ilişkileri ve aile birliği üzerine odaklanan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, evlilik, boşanma, çocuk velayeti, mal rejimi, nafaka gibi aile ilişkileriyle ilgili konuları düzenler. Aynı zamanda aile hukuku evlat edinme, soybağı tespiti gibi ailevi ilişkileri etkileyen yasal konuları da ele alır.

  Aile hukuku, aile üyelerinin haklarını, sorumluluklarını ve ilişkilerini düzenlemeyi amaçlar. Bu bağlamda, boşanma davaları, velayet anlaşmazlıkları, nafaka talepleri gibi aile hukuku konuları, ailelerin hukuki haklarını ve çıkarlarını korumayı hedefler.

  Aile hukuku, genellikle hassas ve duygusal konuları ele alır ve bu nedenle duyarlı bir yaklaşım gerektirir. Aile avukatları, bu alanda uzmanlaşarak ailelerin hukuki ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar ve aile hukukuyla ilgili davaları yürütürler.

  DAC Hukuk & Danışmanlık olarak alanında uzman avukatlarımız ile aile hukukunun her alanında müvekkillerimize itina ve titizlikle hizmet sağlamaktayız. Aile hukuku ve boşanma davaları büromuzun uzmanlık alanları arasındadır. Alanında tecrübe sahibi olan avukatlarımız sürecin her adımını büyük bir titizlikle takip etmekte ve müvekkillerini temsil etmektedir. Büromuz, müvekkillerinin mahremiyetine gereken özen ve hassasiyetle çalışmaktadır.

  Aile hukuku alanında verdiğimiz hizmetlere örnek olarak:

  - Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davaları

  - Nafaka davaları

  - Velayet davası

  - Vasi tayini

  - Babalık tespiti davası

  - Mal paylaşımı (mal rejimi) davaları

  - Evlilik sözleşmesi düzenlenmesi

  - Tedbir ve uzaklaştırma kararlarının alınması

  Ofisimizi ziyaret ederek büromuza danışabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki E-mail adresimiz veya WhatsApp numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Aile Hukuku