Whatsapp Hattımız
 • AdresKüçükbakkalköy Mah. Küçüksetli Sk. No:5-9 Denge Panorama Kat:10 D:42 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon Numarası0(216) 469 98 47
 • Mobil Numarası+90 507 116 40 49
 • E-Posta Adresi info@dachukuk.com

Ulusal ve Uluslararası Taşımacılık Hukuku

Faaliyetler

 • Ulusal ve Uluslararası Taşımacılık Hukuku
 • Ulusal ve Uluslararası Taşımacılık Hukuku, mal ve yolcu taşımacılığı ile ilgili yasal düzenlemeleri ve yükümlülükleri inceleyen ve düzenleyen hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, hem ulusal hem de uluslararası taşımacılık işlemlerini kapsar. Taşımacılık Hukuku, kara taşımacılığı, deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığı gibi farklı taşıma türlerini içerir.
   
  Bu disiplin, taşıma türleri (kara, hava, deniz, demiryolu), kargo taşımacılığı, yolcu taşımacılığı, sigortalama işlemleri, kara yolu taşımacılığı sözleşmeleri, liman işlemleri ve taşımacılık hukukunun ulusal ve uluslararası boyuttaki düzenlemelerini içerir. Ayrıca, bu hukuk dalları taşıma kazaları, hasarlar ve taşımacılık sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıkları ele alır.
   
  DAC Hukuk & Danışmanlık olarak müvekkillerimize kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı ile ilgili hukuki rehberlik sunuyoruz. Bu alanda taşıma sözleşmeleri, kargo ve taşıma hasarları, taşıma sigortaları, taşıma kazaları, liman işleri ve diğer taşımacılıkla ilgili hukuki konularda kapsamlı hukuki danışmanlık sunuyoruz.  

  Ofisimizi ziyaret ederek büromuza danışabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki E-mail adresimiz veya WhatsApp numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

   

  Ulusal ve Uluslararası Taşımacılık Hukuku