Whatsapp Hattımız
 • AdresKüçükbakkalköy Mah. Küçüksetli Sk. No:5-9 Denge Panorama Kat:10 D:42 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon Numarası0(216) 469 98 47
 • Mobil Numarası+90 507 116 40 49
 • E-Posta Adresi info@dachukuk.com

Kira Hukuku

Faaliyetler

 • Kira Hukuku
 • Kira Hukuku, kiracı ve ev sahibi arasındaki kira ilişkilerini düzenleyen hukuk dalıdır. Bu alanda kira sözleşmeleri, kira bedeli, kiracının hak ve yükümlülükleri, tahliye süreçleri gibi konular incelenir. Kira davaları ise genellikle kira sözleşmelerinin ihlali, kira bedelinin belirlenmesi, kira tahliyesi gibi konularda ortaya çıkan uyuşmazlıkları içerir.

  Kira hukuku, kiracı ile kiraya veren arasındaki kira sözleşmesinden kaynaklanan hukuki ilişkiyi  yasal olarak düzenlemektedir. Bu düzenlemeler, tarafların haklarını ve yükümlülüklerini belirler. Kira hukuku; ev, iş yeri, ticari taşınır kiralama gibi birçok kiralama tipini barındırmaktadır.
   
  Kira Hukukunda başlıca dava konuları kira bedeli ve kiralananın tahliyesi üzerinedir.
   
  Tahliye Davaları; kiracının iflası, kira bedelinin ödenmemesi sebebiyle temerrüt, ihtiyaç sebebiyle tahliye, iş yeri ihtiyacından dolayı tahliye, yeni malikin ihtiyacından dolayı tahliye, bir kira yılında iki haklı ihtar sebebiyle tahliye, yeniden inşa, imar ve kentsel dönüşümden kaynaklanan tahliye, kira sözleşmesinin feshi ve sözleşmedeki yükümlülükleri yerine getirmemekten dolayı tahliye, kiracının ölümünden dolayı ve tahliye taahhütnamesi gibi nedenlerle açılan dava ve takipleri ifade etmektedir.
   
  Kira Bedeli nedeniyle açılan davalar; Kira Tespit Davası ve Kira Uyarlama Davasıdır.
   
  DAC Hukuk & Danışmanlık olarak, alanında uzman avukatlarımız ile her türlü kira uyuşmazlığında müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

  Ofisimizi ziyaret ederek büromuza danışabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki E-mail adresimiz veya WhatsApp numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Kira Hukuku