Whatsapp Hattımız
 • AdresKüçükbakkalköy Mah. Küçüksetli Sk. No:5-9 Denge Panorama Kat:10 D:42 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon Numarası0(216) 469 98 47
 • Mobil Numarası+90 507 116 40 49
 • E-Posta Adresi info@dachukuk.com

Ceza Hukuku

Faaliyetler

 • Ceza Hukuku
 • Ceza hukuku, suçların tanımlanması, suçlu olarak kabul edilen bireylerin adil bir yargılama süreci sonucunda cezalandırılması, toplumun güvenliğinin ve düzeninin korunması, adaletin sağlanması ve bireylerin temel haklarının gözetilmesi amacıyla oluşturulan bir hukuk dalıdır.
   
  Ceza hukuku, devletin bireylere yönelik yasal düzenlemelerle belirlediği suçlar ve bu suçların işlenmesi durumunda uygulanacak cezaları düzenler. Bu hukuki disiplin, toplumsal düzenin korunması, suç işleyenlerin adaletle cezalandırılması, toplumun güvenliğinin sağlanması ve bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasını amaçlar.
   
  Ceza hukukunun temel amacı, suç işleyenleri tespit etmek, suçları tanımlamak, ceza hukukunun ilgili hükümlerine uygun bir şekilde yargılamak ve cezalandırmaktır. Bu, suçlu bireylerin toplumun geri kalanına karşı oluşturduğu tehlikeleri ortadan kaldırmak ve suç işleme eğilimini azaltmak için bir araç olarak kullanılır. Aynı zamanda, ceza hukuku, suçlu bireylerin haklarını ve adaleti korumayı amaçlar, böylece masum insanların haksız yere cezalandırılmasını önler.
   
  Ceza hukuku, suçların tanımlanması, ceza türlerinin belirlenmesi, suçlu kişilerin yargılanması ve cezalandırılmasına ilişkin karmaşık bir yasal çerçeve sunar. Bu çerçeve, suçlu kişilerin haklarını ve savunma imkanlarını korurken aynı zamanda toplumun güvenliğini ve düzenini sağlamayı hedefler.
   
  DAC Hukuk & Danışmanlık olarak alanında uzman avukatlarımız ile ceza yargılamasının her aşamasında müvekkillerimize itina ve titizlikle savunma hizmeti sağlamaktayız. Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku büromuzun uzmanlık alanları arasındadır. Alanında tecrübe sahibi olan avukatlarımız, soruşturmanın başlangıcından kovuşturmada dava sonuna kadar sürecin her adımını büyük bir titizlikle takip etmekte ve müvekkillerini temsil etmektedir. Büromuz, müvekkillerinin mahremiyetine gereken özen ve hassasiyetle çalışmaktadır.
   
  Ceza hukuku alanında büromuzun uzmanlaştığı alanlara örnek olarak;
   

  - Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma Suçları

  - Uyuşturucu Ticareti, İmalatı, İthalatı ve İhracatı

  - Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti

  - Kaçakçılık Suçları

  - Kasten Öldürme ve Kasten Yaralama Suçları

  - Taksirle Öldürme ve Taksirle Yaralama Suçları

  - Cinsel Suçlar

  - Terör Suçları

  - Hırsızlık, Yağma gibi Malvarlığına Karşı Suçlar

  - Rüşvet, Zimmet, İrtikap, Görevi Kötüye Kullanma gibi Kamu Görevilisi ve Memur Suçları

  Ofisimizi ziyaret ederek büromuza danışabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki E-mail adresimiz veya WhatsApp numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Ceza Hukuku