Whatsapp Hattımız
 • AdresKüçükbakkalköy Mah. Küçüksetli Sk. No:5-9 Denge Panorama Kat:10 D:42 Ataşehir/İstanbul
 • Telefon Numarası0(216) 469 98 47
 • Mobil Numarası+90 507 116 40 49
 • E-Posta Adresi info@dachukuk.com

İcra ve İflas Hukuku

Faaliyetler

 • İcra ve İflas Hukuku
 • İcra Hukuku, borçların tahsili amacıyla yasal yollarla alacaklının alacağını talep etmesi ve borçlu tarafın yasal çerçevede ödeme yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlayan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, mahkeme kararlarının uygulanması ve alacakların tahsili süreçlerini yönetir. İcra avukatları, icra daireleri vasıtasıyla alacaklıların yargı kararlarına uygun olarak alacaklarını tahsil etmelerine yardımcı olurken, borçluların haklarını da gözetir. İcra Hukuku, icra takipleri, haciz işlemleri, taşınır ve taşınmaz malların satışı gibi önemli yasal süreçleri kapsar.
   
  İflas Hukuku, bir kişinin veya kurumun finansal yükümlülüklerini yerine getiremeyecek duruma gelmesi ve varlıklarının tasfiye edilmesi süreçlerini düzenleyen bir hukuk dalıdır. İflas Hukuku, borçlu ve alacaklıların haklarını korur ve iflasın düzenli bir şekilde yönetilmesini sağlar. İflas avukatları, iflas başvurularını inceleyerek, borçlu varlıklarının değerlendirilmesi, alacakların sıralanması ve varlıkların dağıtılması gibi süreçleri denetler.  Bu hukuk dalı, iflas başvuruları, iflas yönetimi, alacaklıların talepleri, borçların sıralanması ve iflasın sonlandırılması gibi karmaşık yasal süreçleri içerir.
   
  DAC Hukuk & Danışmanlık olarak alanında uzman avukatlarımız ile her türlü icra ve iflas hukuku uyuşmazlığında müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.
   
  Bu alanda sunmuş olduğumuz hizmetlerimize örnek olarak;
   
   -İcra Takibi
   -Takibe itiraz
   -İhalenin Feshi
   -Kıymet Takdiri
   -Kıymet Takdirine itiraz
   -İhaleye Katılma ve pey sürme
   -İcra ve iflas takip sürecinin başlatılması
   -Sonuçlanan davalarda tahsilatın yapılması
   -İtirazın İptali Davası
   -Menfi Tespit Davası
   -İstirdat Davası
   -İflas ve İflas İlanı
   -İflasın ertelenmesi ya da yeniden yapılandırılması
   -Konkordato

   

  Ofisimizi ziyaret ederek büromuza danışabilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümündeki E-mail adresimiz veya WhatsApp numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  İcra ve İflas Hukuku